DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 99 ZŁ!

3 rodzaje olejków konopnych: full spectrum, broad spectrum, CBD

Wśród najpopularniejszych olejków znajdują się informacje o tym, że są to produkty typu full spectrum, broad spectrum, CBD. Dodatkowo produkty różnią się również olejami, dzięki czemu można korzystać z produktów na bazie oleju MCT, konopnego, rzepakowego, czy oliwy. Jakby tego było mało co raz częściej producenci wprowadzają wersje smakowe, a także aromatyzowane lub wzbogacane terpenami. Jak wybrać olejek o pożądanym składzie?

Jakie są rodzaje olejków konopnych?

Olejki konopne to produkty, które można analizować ze względu na:

  • profil chemiczny,
  • rodzaj nośnika,
  • smak i aromat.

Działanie olejków jest w znacznej mierze zależne od profilu chemicznego. Uzyskanie pożądanych efektów jest w mniejszym stopniu zależne od nośnika, aromatu czy smaku. Nie można jednak zapominać o tym, że terpeny mają udowodnione właściwości terapeutyczne, z których chętnie korzysta aromaterapia.

Olejki konopne dzielimy na trzy rodzaje: olejki full spectrum, olejki broad spectrum oraz olejki CBD.

Olejki Full Spectrum

Pierwszym elementem pozwalającym rozróżnić olejki konopne jest określenie profilu chemicznego. Pierwszy z nich – Full Spectrum – zawiera surowy, uzyskany w niskiej temperaturze wyciąg z konopi włóknistych. Posiada najszerszy profil chemiczny, ponieważ posiada nie tylko kannabinoidy, ale również flawonoidy i terpeny. Występujące w nim kwasowe formy kannabinoidów posiadają unikalne właściwości. Najefektywniejszą metodą uzyskania takiego produktu jest wykorzystanie ekstrakcji nadkrytycznym CO2, która umożliwia wyciągnięcie z rośliny kwasowych form kannabinoidów. Olejki z pełnym spektrum kannabinoidów można nazwać esencją z konopi, ponieważ zawierają wszystkie naturalnie występujące w roślinie składniki. Produkty full spectrum gwarantują występowanie efektu otoczenia, który wynika z obecności wszystkich kannabinoidów i terpenów.

Olejki Broad Spectrum

Drugi rodzaj olejków wyróżnia się szerokim spektrum kannabinoidów (Broad Spectrum). Produkty tego rodzaju mogą powstawać przy użyciu różnych metod ekstrakcji. Formy kwasowe występują w nich rzadziej niż w olejkach o pełnym spektrum. Zastosowanie technik destylacji i izolacji prowadzi do usunięcia śladowych ilości THC, jak również flawonoidów czy terpenów. Produkty tego rodzaju zapewniają duże korzyści, ale nie gwarantują występowania efektu otoczenia.

Olejki CBD

Trzecim rodzajem są „czyste” olejki zawierające tylko CBD. Produkty tego typu powstają na bazie destylatów lub izolatu CBD, które są uzyskiwane w wyniku oczyszczenia ekstraktów konopnych. Nie występują w nich formy kwasowe, flawonoidy czy terpeny ani kannabinoidy z wyjątkiem CBD. Są to produkty, które nie wywołują efektu otoczenia.

Rodzaj nośnika olejków konopnych

Drugim elementem wyróżniającym olejki konopne jest rodzaj nośnika, czyli substancji, w której rozpuszczony zostaje ekstrakt lub izolat konopny. Obecnie większość produktów jest dodawana do: oleju z nasion konopi, oliwy lub oleju MCT (olej palmowy oraz olej kokosowy). Każdy z nośników prezentuje inną gamę korzyści dla użytkowników. Oleje z nasion konopi zawierają naturalnie występujące w nasionach kannabinoidy, w tym CBD. Zaletą stosowania tego nośnika jest zapewnienie całego bogactwa dobroczynnych właściwości konopi. Jednak smak oleju z nasion konopi nie odpowiada wszystkim, co obniża komfort korzystania z suplementów. Stosowanie oliwy jest popularne na południu Europy, gdzie jest to najpopularniejszy tłuszcz roślinny. Kannabinoidy dobrze rozpuszczają się w oliwie, a jej naturalny smak jest powszechnie doceniany. Z kolei oleje MCT są popularne ze względu na ich neutralny smak oraz potencjalne korzyści dla osób na diecie sportowej.

Smak i aromat olejków konopnych

Smak olejków zależy od zastosowanego ekstraktu konopnego, nośnika oraz dodatków smakowych. W przypadku olejków o pełnym spektrum jest charakterystyczny, ostry, intensywny. Produkty o szerokim spektrum są delikatniejsze, ale niepozbawione konopnego charakteru. Natomiast olejki powstałe z izolatów są bezsmakowe i bezzapachowe, ponieważ jedynym źródłem smaku i aromatu jest nośnik lub aromat. Wpływ bazowego tłuszczu na smak i aromat są wyraźny, ale nie można go przeceniać – produkty full spectrum będą mieć „konopny pazur” niezależnie od nośnika… Dodatki smakowe i zapachowe do olejków cieszą się rosnącą popularnością. Ich wpływ na efekty stosowanie olejków jest ograniczony z wyjątkiem aromatów pochodzących z terpenów konopnych. W takim przypadku można liczyć na uzyskanie dodatkowych korzyści.

Decydując się na wybór olejku konopnego należy kierować się pożądanym efektem działania. W przypadku produktów o pełnym lub szerokim spektrum kannabinoidów można liczyć na wystąpienie „efektu otoczenia”. Natomiast produkty o wąskim profilu chemicznym (jeden kannabinoid) też przynoszą korzyści, ale o ograniczonym zakresie.

W ofercie Full Spectrum znajdziecie olejki konopne o pełny profilu chemicznym, bogate w kannabinoidy, flawonoidy czy terpeny. Stężenia oferowanych produktów odpowiadają na potrzeby związane z relaksem, lepszym snem oraz regeneracją. Zacznij je stosować już dziś.

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookies aby świadczyć bezpieczne usługi na najwyższym poziomie.